کویرهای ایران

 

کشور ایران کویر های مخلف و منحصر به فردی در دل خود جای داده است که تبدیل به مکان های دیدنی شده که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب کرده است که هر کدام آن ها به تنهایی ویژگی های خاص خوشان را دارند. کویرهای ایران دارای مکان های دیدنی زیادی است که در این قسمت با انواع جاذبه های کویرهای ایران آشنا خواهید شد پس لحظه آخر را در این مطلب همراهی کنید.
کویرهای ایران در جای جای کشور عزیزمان ایران :
کویر مصر : کویر مصر از پر مسافت ترین کویر های ایران است که در 60 کیلومتری خور و در قسمت میانه دامغان به نایئن و اصفهان واقع شده است. این کویر یکی از پر طرفدار ترین کویر های ایران می باشد که روستای تاریخی مصر را درون خود جای داده است. شما می توانید با انتخاب تور کویر گردی به کویر مصر بروید و لذت برید. از شتر سواری گرفته تا آفرود و دیدن ستارگان در شب بی نظیر کویر از تفریحات خوب این کویر می باشد.

کویر مرنجاب : کویر مرنجاب از پر طرفدارترین کویرهای ایران است که در استان اصفهان و در شهرستان بیگدل و آران واقع گردیده است. این کویر مملو از پوشش گیاهی متنوع و انواع جانوران است که طرفداران طبیعت و افراد علاقه مند را به سمت خود جذب کرده است. این کویر در زمان شاه عباس صفوی کاروانسرا و قنانی بوده است که بعد ها به کویر مرنجاب معروف گردید.حفر چاه آب در زمین های ماسه ای به قدر دشوار بوده است که نام او (مرد رنج آب) نامیده می شده است اما به دلیل تلفظ راحت تر به مرنجاب تبدیل گردید.

کویر شهداد : شهداد از گرم ترین کویرهای ایران است که در قسمت شرقی کو های کرمان و در حاشیه غربی دشت لوت واقع شده است. این کویر منطقه ای خشک با بارش سالیانه باران به مقدار 5/4 میلیمتر به گفته ی کارشناسان این کویر گرم ترین نقطه دنیا می باشد. این کویر به دلیل داشتن بلند ترین تپه های شنی ، کلوت های شور و رودخانه شور در دنیا شهرت دارد.

کویر ورزنه : ورزنه یکی از کویرهای ایران است که به کویر خارا معروف است که در قسمت جنوب غربی نایئن و در مجاورت با تالاب گاو خونی که از میان آن زاینده رود عبور می کند واقع گردیده است. اگر دوستدار طبیعت هستید دیدن تالاب گاو خونی که یکی از بکر و زیبا ترین چشم انداز ها می باشد را از دست ندهید. این دریاچه در ابتدای ورود به کویر و در پست ترین قسمت دشت اصفهان قرار گرفته است و اطراف آن پر از نا همواری های متعدد ، تپه های شنی ، گسترده های نمکی و همچنین وجود گیاهان و جانوران نادر در این منطقه برای گردشگران طبیعت بسیار جذاب می باشد.
امیدوارم از اطلاعاتی که در رابطه با کویرهای ایران در اختیارتان گداشتم رازی و خوشنود باشید.

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.