ویزا روسیه

 

روسیه یکی از کشورهای متمدنی است که تاریخ و فرهنگی پر گهر داشته و جاذبه های گردشگری بی همتایی را در دل خود جای داده است. این کشور از قرن های گذشته مورد توجه بسیاری از هنرمندان و شاعران بوده و از همین رو تعداد فراوانی گالری هنری در آن وجود دارد. در این بخش از سایت قصد داریم تا اطلاعاتی در زمینه ویزا روسیه در اختیار علاقه مندان قرار دهیم تا بتوانند به راحتی به این کشور زیبا سفر کنند.
برای سفر به این کشور پهناور نیاز به ویزا روسیه می باشد و توریست ها باید برای تهیه آن از سفارت روسیه در شهر خود وقت گرفته و در زمان تعیین شده مراجعه کنید. سفارت روسیه در ایران واقع در خیابان نوفل لوشاتو پلاک 37 بوده و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر فعالیت دارد و آماده خدمت رسانی به مسافران تور روسیه می باشد.
اولین قدم برای گرفتن روادید تکمیل کردن فرم مخصوص کشور مورد نظر است که این فرم را از کنسولگری سفارت روسیه می توانید تهیه کنید و به همراه مدارک مورد نیاز در روز تعیین شده ارائه دهید. اگر شما گردشگران تور روسیه قصد دارید که به صورت خانوادگی سفر کنید، در این صورت هر یک از اعضا باید فرم جداگانه ای را برای ویزا روسیه تکمیل کنند.
انواع ویزا روسیه:
*ویزای توریستی روسیه
ویزا روسیه انواع مختلفی دارد که در این بین ویزای توریستی روسیه برای افرادی صادر می شود که فقط به قصد گردشگری می خواهند به این کشور سفر کنند، این نوع ویزا روسیه محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده است. مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه 2 هفته پس از صدور اعتبار دارد و تقاضا کننده می‌تواند به مدت 14 روز در این کشور اقامت داشته باشد. گردشگرانی که با تور روسیه به این کشور سفر می کنند باید در نظر داشته باشند که بیش از مدت اعتبار در این کشور نمانند، در غیر این صورت مشمول پرداخت جریمه می شوید. برای درخواست ویزای توریستی، حضور تقاضا کننده الزامی نیست و برای مصاحبه زمانی از پیش تعیین نمی‌شود. مسافران تور روسیه این امکان را دارند که مراحل دریافت ویزا روسیه را به کارگزار سپرده تا او پیگیری کند.
مدارکی که برای انواع ویزاهای این کشور لازم است مسافران تور روسیه ارائه دهند شامل: گذرنامه (مدت اعتبار گذرنامه باید تا 6 ماه پس از اقامتتان اعتبار داشته باشد تا اجازه ورود به روسیه را داشته باشید)، شناسنامه ایرانی، یک قطعه عکس سه در چهار که برای این عکس باید به عکاس ذکر کنید که برای گذرنامه می خواهید زیرا که حساسیت روی عکس بسیار بالا می باشد، بلیط رفت و برگشت صادر شده، که کلیه این مدارک باید به زبان لاتین ترجمه شده و دو سری کپی از تمامی مدارک در دست داشته باشید. صدور ویزا روسیه به صورت عادی یک هفته طول می کشد ولی اگر تقاضای ویزای فوری داشته باشید بین 2 تا 3 روز به طول می انجامد.
ویزای توریستی روسیه بنا بر شرایط گردشگران تور روسیه و مدت اقامت آن ها، در دو نوع صادر می شود: ویزای 14 روزه و ویزای 1 ماهه. لازم به ذکر است که بدانید بعد از وارد شدن به این کشور امکان تغییر نوع ویزا را ندارید و همچنین ورود به این کشور تنها از طریق شهر مسکو صورت می گیرد. قیمت ویزای 14 روزه عادی حدود 370 هزار تومان، ویزای یک ماهه عادی حدود 430 هزار تومان و ویزای 14 روزه فوری 580 هزار تومان می باشد.
*ویزای تجاری
یک نوع دیگر از ویزا روسیه، ویزای تجاری می باشد. این نوع ویزا که به موجب مقاصد تجاری صدور می گردد به 6 مدل مختلف تقسیم می شود: یک ماهه تجاری، یک ماهه تجاری فوری، سه ماهه تجاری یک بار تردد، سه ماهه تجاری 2 بار تردد، ویزای ترانزیت و یک ساله مولتی پل. برای اخذ روادیدهای تجاری حضور شخص تقاضا کننده الزامی بوده و با تعیین وقت قبلی در سفارت انجام می گیرد که مدارک آن مشابه ویزای گردشگری است، با این تفاوت که حساب بانکی شما به میزان تعیین شده باید تکمیل باشد. مدت زمانی که صدور این نوع ویزا روسیه به طول می انجامد، از 1 ماه تا 3 ماه متغیر است.
به ویزاهای تجاری که 1 سال اعتبار دارند، ویزای مالتیپل می گویند. مسافرانی که این نوع ویزا روسیه را دارند، به طور مداوم نمی توانند بیش از 3 ماه در این کشور بمانند و باید خارج شوند و مجددا وارد آن شوند. جالب است بدانید که افرادی که تمایل به دریافت این نوع از ویزا روسیه را دارند، باید آزمایش ایدز نیز انجام دهند.
انواع ویزای تجاری روسیه عبارت است از:
 ویزای 1 ماهه 1 بار ورود عادی با قیمت 135 دلار
 ویزای 1 ماهه 1 بار ورود فوری با قیمت 205 دلار
 ویزای 3 ماهه 1 بار ورود عادی با قیمت 170 دلار
 ویزای 3 ماهه 1 بار ورود فوری با قیمت 240 دلار
 ویزای 3 ماهه 2 بار ورود عادی با قیمت 220 دلار
 ویزای 3 ماهه 2 بار ورود فوری با قیمت 330 دلار
 ویزای 1 ساله مولتی عادی با قیمت 385 دلار
 ویزای 1 ساله مولتی فوری با قیمت 615 دلار
*ویزای خصوصی
ویزای خصوصی نوعی از ویزا روسیه می باشد که در سه حالت به افراد داده می شود:
- ممکن است از جانب یکی از شهروندان روسی به این کشور دعوت شوید.
- در صورتی که لازم باشد برای درمان، فورا به این کشور سفر کنید.
- در صورتی که یکی از اقوام شما فوت کرده باشد. (در این صورت باید مدارک معتبری ارائه دهید)
*ویزای تحصیلی
بسیاری از افرادی که با تور روسیه به این کشور سفر می کنند، با پرس و جوی شرایط تحصیل، تصمیم می گیرند که این کشور را برای ادامه تحصیل خود برگزینند. این نوع ویزا روسیه با ارائه دعوت نامه رسمی از یک موسسه تحصیلی یا دانشگاهی از این کشور به افراد داده می شود. حداکثر اعتباری که به ویزای تحصیلی داده می شود 1 سال می باشد و بعد از آن باید تمدید گردد. در این نوع ویزا روسیه نیز باید آزمایش ایدز انجام دهید.
*ویزای کاری یا اقامتی
ویزای کاری روسیه نوعی از ویزا روسیه می باشد که متقاضی برای پیدا کردن شغل مناسب، با در دست داشتن دعوت نامه ای از یک سازمان یا شرکت درخواست می دهد. این ویزا نیز به مدت 3 ماهه می باشد و باید تمدید گردد. برای دریافت ویزای کاری علاوه بر مدارک مشترک، باید دعوتنامه رسمی و جواب آزمایش ایدز نیز ارائه دهید. ویزای کاری بهترین انتخاب برای اقامت در این کشور می باشد و به واسطه آن می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت کنید.
به وسیله ویزای کار روسیه، شما می توانید تا سال ها بدون ایجاد مشکلی در این کشور به زندگی و کار کردن پرداخته و همانند شهروندان عادی نیز به سفرهای داخلی و خارجی بپردازید. این نوع ویزا روسیه در دو نوع 1 ساله و 3 ساله می باشد.
*ویزای ترانزیت
ویزای ترانزیت نوعی از ویزا روسیه می باشد که گردشگران تور روسیه با هدف رفتن به کشور سوم از آن بهره می گیرند. این ویزا تنها 10 روز اعتبار دارد.
برای دریافت انواع مختلف ویزا روسیه می توانید از ویزای الکترونیکی بهره ببرید. امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله برای شما کاربران گرامی و گردشگران تور روسیه مفید واقع شود. 

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.