Azerbaijan Airlines

 

کشور آذربایجان یکی از کشور های توریستی خاورمیانه می باشد و سالانه ‏گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند در این مقاله قصد داریم ‏شرکت هواپیمایی ‏Azerbaijan Airlines‏ که یکی از بهترین ایرلاین های این ‏کشور است را معرفی کنیم  

شرکت هواپیمایی ‏Azerbaijan Airlines‏ دارای کد یاتا ‏j2‎‏ می باشد و قطب ‏اصلی آن نیز فرودگاه بین المللی حیدر علی اف است همچنین لازم به ذکز ‏است دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر باکو در جمهوری ‏آذربایجان واقع شده است. 
Azerbaijan Airlines‏ در تاریخ 18 فروردین سال 1371 از شرکت هواپیمایی ایر ‏فلوت جدا شده و به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی آذربایجان شروع ‏به فعالیت کرد.  
شرکت هواپیمایی ‏Azerbaijan Airlines‏ در حال حاضر به 53 مقصد داخلی و ‏خارجی مختلف پرواز مستقیم انجام می دهد که برخی از آن ها عبارتند از ‏قزاقستان، قرقیزستان، چین، ترکیه، روسیه، آلمان، سوئیس، ایتالیا، بلاروس، ‏فرانسه، گرجستان، اتریش، ایالات متحده آمریکا، امارات، اوکراین، مونته ‏نگرو، اتریش، ایران و غیره. همچنین لازم به ذکر است گردشگران ایرانی که ‏قصد دارند با تور آذربایجان یا تور باکو سفر کنند می توانند از شهر های ‏تهران یا تبریز با پرواز های این ایرلاین خود را به مقصد برسانند. 
ناوگان این هواپیمایی در حال حاضر دارای 31 فروند هواپیما می باشد که ‏شامل 4 فروند ایرباس ‏A319-100‎، 7 فروند ایرباس ‏A320-200‎، 4 فروند ‏بوئینگ ‏‎200-757‎، 3 فروند بوئینگ ‏‎300ER-767‎، 2 فروند بوئینگ 8-787، 1 ‏فروند امبرائر ‏ERJ-170‎‏ و غیره می باشد.  
شرکت هواپیمایی ‏Azerbaijan Airlines‏ در طول سالیان فعالیت خود یک ‏مرتبه دچار سانحه شده است، طی این حادثه که در نخجوان رخ داد 52 ‏نفر از 82 سرنشین هواپیما کشته شدند و این حادثه لقب مرگبار ترین ‏حادثه شرکت هواپیمایی آذربایجان ایرلاینز لقب گرفت. 
Azerbaijan Airlines

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.