تابان

یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی نوپا در ایران شرکت هواپیمایی تابان است که دفتر مرکزی تابان در شهر مشهد قرار دارد. شرکت هواپیمایی تابان در سال 1384 توانست از سازمان هواپیمایی کشور مجوز دریافت کند و از سال 1385 پروازهای رسمی خود را شروع کرد. شرکت هواپیمایی تابان به وسیله خلبان اصغر عبدالله پور و با مشارکت منطقه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر فعالیت خود را شروع کرد. برخی از مقصدهای پروازی هواپیمایی تابان به شرح زیر می باشد:
•اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)
•جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)
•رشت (فرودگاه سردار جنگل رشت)
•شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)
•تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)

همچنین شرکت هواپیمایی تابان پروازهای مختلفی به مقصد شهرها و کشورهای خارجی نیز دارد که در این بین می توان به پرواز به مسکو، استانبول، تفلیس و ایروان اشاره کرد که مسافران تور مسکو، تور استانبول، تور تفلیس و تور ایروان می توانند پروازی راحت را با هواپیما تابان تجربه کنند. در سوم بهمن ماه سال 1388 یک فروند هواپیمای توپولوف 154 که با حدود 160 مسافر و 13 خدمه از آبادان به مقصد مشهد پرواز کرده بود در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار سانحه آتش‌سوزی شد. این حادثه حدود 50 مصدوم داشت ولی خوشبختانه تلفات جانی به جای نگذاشت. شرکت هواپیمایی تابان حوادث دیگری نیز در طی این سال ها داشته که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
در پانزدهم بهمن 1390، پرواز شماره 6262 هواپیمایی تابان از کیش به مقصد تهران، دقایقی پس از پرواز به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در شهر کیش شد.
درهشتم اردیبهشت 1394، پرواز شماره  6357 هواپیمایی تابان از مسیر تهران به نجف پس از گذشت زمان یک ساعت و نیم از پرواز به دلیل نقص فنی به وجود آمده در طول مسیر مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی شد.
در 27 اردیبهشت ماه 1395، پرواز شماره  هواپیمایی تابان 6289 در مسیر مشهد به تبریز پس از ترک فرودگاه مشهد در محدوده ناحیه هوایی سبزوار به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در مشهد شد.
در 27 آذر ماه 1396، بروز نقص فنی در پرواز شماره 2645 هواپیمایی تابان در مسیر تهران به اهواز خلبان را ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد کرد.

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.