شهر باستانی حریره جزیره کیش

شهر باستانی حریره

برای کسانی که به طور کلی به تاریخ سرزمین ایران علاقه مند هستند و به طور خاص به تحقیق در رابطه با تاریخ جزایر ایرانی در خلیج فارس می پردازند، بازدید از شهر باستانی حریره ضروری است. گردشگران می توانند از مسجد، یک خانه کاخ، حمام و بندر تاریخی و سایر اماکن آن که توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران کشف شده است، بازدید کنند. گشت و گذار در حریره می تواند به بازدید کننده فرصت خوبی برای تصور دوران باستان ایران بدهد. بقایای موجود در مرکز خط ساحلی شمالی به طول 3 کیلومتر مربع است و وجود یک شهر بسیار بزرگ و زیر کشت را بازگو می کند. چند قوس و سقف به خوبی ساختار یافته باقی مانده است.قدم زدن کوتاه تا پارک درخ سبز (درخت سبز) شهر باستانی حریره، امکان آرامش در جو آرام آن را فراهم می کند.
حریره شهری باستانی به یادگار مانده از قرن هشتم است که در جزیره کیش ایران (مرکز ساحل شمالی جزیره) واقع شده است. مساحت آن حدود 3 کیلومتر مربع است.برخی می گویند حریره نخستین بار در اواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی ساخته شده است. این شهر در دوره سلجوقیان و آتواکان فارس کاملاً محبوب بود. سازمان میراث فرهنگی ایران تأیید کرده است که شهر باستانی حریره حداقل 800 سال قدمت دارد.حریره شهری است که شاعر مشهور ایرانی، سعدی شیرین سخن، در کتاب گلستان خود از آن یاد کرده است. در آثار مورخان ایرانی و عرب به مکان این شهرک در جزیره اشاره شده است. آنان گفته اند که این شهر در وسط قسمت شمالی کیش واقع شده است، دقیقاً همان جایی که امروزه ویرانه ها در آنجا ایستاده اند!
 

شهر باستانی حریره

شهر باستانی حریره در کیش

جزئیات بیشتر در مورد شهر باستانی حریره
گفته می شود که ویرانه های شهر حریره کیش، شامل بقایای عمارت با کاشی های دوره ایلخانیان (1256-1353)، حمام عمومی و کارگاه های صنعتی است. (سازمان گردشگری و گردشگری ایران)
باستان شناسان بر این باورند که بناهای تاریخی چند طبقه این شهر در یک زلزله ویران شده است.خرابه های حریره شاهد شکوفایی اقتصاد کیش در زمان های قدیم هستند که این جزیره تجارت بین چین، شمال آفریقا و اروپا را تسهیل می کرد. بسیاری از سازه ها در شهر باستانی حریره به صورت پیش بینی شده در ویرانه هستند، اما شکل و تزئینات آنها حس زندگی را در یک جزیره خاورمیانه در دوران باستان به شما می دهد. همچنین چاه ها و قنوات های زیادی در اطراف بناهای تاریخی وجود دار. آنها قبلاً برای تأمین آب شرب مردم شهر مورد استفاده قرار می گرفتند.شهر باستانی حریره همچنین یکی از مراکز تجارت مروارید بوده است. این از انبوهی از گلوله های پوسته در یک خلیج کوچک نزدیک، مشهود است.
 

شهر حریره در کیش

شهر حریره دارای آثار باستانی زیادی است

جاذبه های گردشگری کیش و شهر باستانی حریره
جزیره کیش به اندازه هر قطعه زمین در وسعت آبی باستانی خلیج فارس مرموز و فریبنده است. جاذبه های گردشگری زیبای کیش به همراه اقامتگاه های برتر باعث می شود کیش در طول تعطیلات بیشترین بازدید در میان سایر جزیره های ایران را داشته باشد. از میان بسیاری از نکات برجسته تاریخی و طبیعی دیدنی این جزیره می توان به شهر باستانی حریره که زمانی مرکز تجاری منطقه بوده است اشاره کرد. طبق یافته های باستان شناسی، سایت شهر باستانی حریره از شش بخش تشکیل شده است: بخش ساحلی، عمارت، حمام، مسجد، کارگاه ساخت شیشه و تعدادی قنات. هرچند بسیاری از سازه ها به صورت خرابه ای هستند اما شکل و تزئینات آنها حس زندگی را در جزیره خاورمیانه در دوران باستان به شما می دهد.شهر باستانی حریره در داشتن تنوع بسیار خوب از جاذبه های گردشگری کیش منحصر بفرد است. در این جزیره نقاط خارق العاده تری وجود دارد که بیشتر آنها در تورهای روزانه کیش تحت پوشش قرار می گیرند.
برای اینکه ایده کلی در مورد تنوع مکانهای دیدنی بازدید شده در دوره های تور کیش به شما ارائه دهیم، در بخش های کوتاهی در زیر تعدادی از آنها را معرفی می کنیم:
 

شهر زیبای حریره

آثار باستانی حریره

کشتی یونانی
معمولاً دو نوع جاذبه توریستی وجود دارد: مکان های تاریخی یا فرهنگی و جاذبه های طبیعی. اما کشتی یونانی در جزیره کیش اثبات زنده ای است که نشان می دهد گاهی اوقات یک واقعه سرنوشت ساز (یا یک اتفاق ناگوار!) می تواند منطقه ای را با یک منظره تماشایی که هم طبیعتاً ناشی از آن است و هم تاریخی را برکت دهد، می تواند وجود داشته باشد. ملوانان یونانی که کشتی آنها 52 سال پیش در سواحل کیش محاصره شده بودند، نمی دانند که به نوعی صنعت توریسم جزیره را ترویج داده اند! کشتی مدت طولانی رها شده است و در وضعیت فروپاشی تدریجی قرار دارد. با این حال، بدنه انبوه آن شخصیت منحصر به فردی به غروب آفتاب جزیره داده است و یک مکان مورد علاقه برای عکس گرفتن در کیش است.
 
 

کشتی یونانی در حریره

کشتی یونانی در کیش

پارک دلفین کیش
پارک دلفین کیش اولین دلفیناریوم در ایران است. این مجموعه همچنین شامل یک آبشار بزرگ (باغ پرنده کیش)، یک پارک زیبا با درختان گرمسیری و یک زوج رستوران و کافی شاپ است. این پارک مخصوصاً توسط کودکانی که عاشق دلفین های سرخورده و پرندگان عجیب و غریب هستند، مورد استقبال قرار گرفته اند.این پارک یکی از مراکز تفریحی کیش است
 
 

دلفیناریوم کیش

دلفیناریوم هیجان انگیز کیش 

شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز کیش در حقیقت هزارتوی کانالهای آبی تاریخی بهم پیوسته است که به قنوات معروف است. سنت ساخت قنوات در ایران به هزاره اول قبل از میلاد برمی گردد. این مکان با امکانات مدرن بازسازی و مجهز شده است و مورد بازدید گردشگران بسیار زیاد است.
 
 

شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیبای زیر زمینی کاریز

گرند تفریحی بزرگ
یکی از بزرگترین اسکله های کیش، گرند تفریحی بزرگ به طول 450 متر طول دارد که تفرجگاه بی نظیری را در خلیج فارس به مردم ارائه می دهد (شما در انتهای تفرجگاه عملاً در اعماق دریا هستید!). این مرکز بازدیدکنندگان را به اسکی جت، انواع قایق ها و وسایل غواصی مجهز می کند.شما می توانید در این اسکله از تفریحات آبی کیش لذت ببرید
 
 

اسکله گرند در کیش

اسکله گرند یکی از بزرگترین اسکله های کیش است


جهت مشاهده لیست تور های لحظه آخری جزیره کیش، اینجا کلیک کنید.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.