10 واقعیت جالب درباره دبی

10 واقعیت جالب درباره دبی

با ده واقعیت کلی و جالب دبی آشنا شوید.

از یک دهکده ماهیگیری خواب آلود ، چهره دبی طی چند دهه گذشته بسیار تغییر کرده است و اکنون با یک اقتصاد سریع در حال رشد و جاذبه های جذاب ، جلب مهاجران ، افراد تجاری و گردشگران تور دبی از نقاط مختلف جهان به یک مقصد غیر قابل مقایسه تبدیل شده است. سمت جالب شهر و زندگی در اینجا در واقع ، دبی اکنون یک شهر با تضاد با تعداد بیشماری از رنگ ها و احساسات است - هرکدام که در ساکنان خود و همچنین موقعیت ها تجلی می یابد. نیازی به گفتن نیست ، دبی شگفتی های بسیاری را متحمل می شود و بدیهی است که ممکن است کنجکاو باشید که درباره این شهر جهانی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

1محل سکونت

دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی پس از ابوظبی با مساحتی در حدود 4،120 کیلومتر مربع است. با شارجه در شمال شرقی ، ابوظبی در جنوب و عمان در جنوب شرقی ، دبی در امتداد ساحل جنوبی خلیج فارس در شبه جزیره عرب واقع شده است.

2منشأ نام

اعتقاد بر این است که کلمه "دبی" از "دابا" سرچشمه گرفته است - به معنای واقعی کلمه به معنای انبوهی از ملخ ها.

3اقتصاد

اگرچه نفت و سوخت های فسیلی اساساً اقتصاد دبی هستند ، اما گردشگری پر رونق و سناریوی تجارت به آن کمک می کند تا درآمد زیادی را کسب کند.

4بدون مالیات

درآمد بدون مالیات یکی از مهمترین دلایلی است که افراد متقاضی شغل و متخصصان با استعداد را از سراسر جهان به دبی جذب می کند. این به نوبه خود ، مردم را قادر می سازد که پس انداز خود را ذخیره کرده و به خانه برگردانند.

5یک بار مرکز تولید مروارید شکوفا

دقایقی قبل از اینکه نفت و جاذبه های گردشگری به عنوان منبع اصلی نان و کره تبدیل شوند ، دبی از این مرکز به عنوان یک مرکز قابل توجهی در مروارید در سده های 19 و اوایل 20 برخوردار شد. بعدها بسیاری از عوامل دیگر ، صنعت مروارید بعلت جنگ جهانی اول ، رکود بزرگ و اختراع مروارید کشت شده توسط ژاپنی ها از بین رفت.

برج خلیفه Burj Khalifa بلندترین برج دنیا

6آسمان خراش ها

برج خلیفه دبی به عنوان شهری از آسمان خراش ها شناخته شده است. اما شاید برای خیلی ها کمتر شناخته شود که در سال 1991 ، مرکز تجارت جهانی دبی تنها آسمان خراش در این شهر بود. دو دهه بعد ، دبی در بیش از 400 آسمان خراش از جمله برج خلیفه - بلندترین نوع در جهان - قرار دارد .

7شهر تعداد افراد

دبی یکی از معدود شهرهایی است که تعداد زیادی از جاذبه ها جهان از قبیل بلندترین سازه دست ساز ، تنها هتل هفت ستاره ، بلندترین هتل ، بزرگترین آکواریوم در خود جای داده است. بزرگترین بازار و غیره

8بهترین بازارها

محور دبی شاید مراکز سطح جهانی آن دبی مال باشد که به عنوان مظهر ظرافت در آمده است. دبی مال ، بازار امارات با امکانات اسکی سرپوشیده و بازار ابن بطوطه دبی (Ibn Battuta Mall)  مال فقط تعداد معدودی از آنها را می توان نام برد.

مرکز خرید دبی مال Dubai Mall

بازار ابن بطوطه دبی(Ibn Battuta Mall)

9جمعیت

بیش از 80٪ از جمعیت دبی (حدود 1.5 میلیون نفر) از مهاجران و همچنین گردشگرانی از نقاط مختلف جهان هستند. در واقع ، اماراتی ها فقط 18 تا 19 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند. واقعیت جالب دیگر این است که تقریباً 100000 نفر از ساکنان جدید هر سال به اینجا می رسند.

10آب و هوا

دبی به دلیل قرار گرفتن در کمربند بیابانی شمالی ، دارای آب و هوای بیابانی استوایی است و دارای تابستانهای بسیار گرم و خشک و زمستانهای معتدل است. در حالی که درجه حرارت معمولاً در طول تابستان از 45 درجه سانتیگراد بالاتر می رود ، اما در زمستان از 14 تا 23 درجه سانتیگراد متغیر است. روزها آفتابی در طول سال است. بهترین زمان برای بازدید از مکان از ماه دسامبر تا مارس است که آب و هوا راحت و شور است.

جهت مشاهده نرخ های متنوع تورهای دبی اینجا کلیک کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.